Aikuis- ja ammattilukion YHTEYSTIEDOT

Rehtori Terho Taarna, p. 044-7809620, terho.taarna@kokkola.fi
Apulaisrehtori ja opinto-ohjaaja Jonna Finell, p. 040-4892002, jonna.finell@kokkola.fi

Koulusihteeri (aikuisten iltalukiokoulutus) Anita Kauppinen (Kokkolan suomalaisen lukion yhteislyseon toimipaikassa), p. 040-8065158, anitat.kauppinen@kokkola.fi
Ammattilukion opintosihteeri Elisa Isohanni, p. 044-7250411, elisa.isohanni@kpedu.fi
Iltavalvoja Kati Kyrölä (Länsipuiston koululla iltaisin), p. 044-7809624, kati.kyrola@kokkola.fi

 

Opettajahuoneet
Ammattilukion opettajahuone p. 040-8085591
Aikuislukion opettajahuone Länsipuiston koululla p. 040-8065252

Koulukuraattorit
Ammatillisten opintojen kuraattorit Laura Sahlgren p. 040 8068 211, laura.sahlgren@kpedu.fi; Maria Indola p. 044 7809 124, maria.indola@kpedu.fi & Rauno Perttula p. 040 8068 213, rauno.perttula@kpedu.fi

Kouluterveydenhoitajat
Ammattilukion terveydenhoitaja Mervi Hautamäki p. 044-7307636, mervi.hautamaki@kpedu.fi
Ammattiopiston psykiatrinen terveydenhoitaja Sari Kola p. 040-8065427, sari.kola@kpedu.fi
Aikuislukion terveydenhoitaja Jaana Lassila (Länsipuiston koululla päivisin) p. 044-7307690, jaana.lassila@kokkola.fi

Koulupsykologi
Ammattikampus Milla Sulonen p. 040 8065 996, milla.sulonen@kokkola.fi
Hyvinvointikampus Johanna Puumala p. 040 8065 352, johanna.puumala@kokkola.fi

 

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.kokkola.fi
Rehtorin ja muun kuin opetushenkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@kokkola.fi
(paitsi koulutusyhtymän henkilökunnalla etunimi.sukunimi@kpedu.fi)

www.kokkola.fi/aikuislukio
www.kokkola.fi/ammattilukio
www.kokkola.fi/kymppiluokka